piątek, 5 lutego 2016

Zespół projektowy Mixed Media Warriors | DT MIXED MEDIA WARRIORS

Witamy wszystkich!
Dziś jest ten dzień - publikacja nowego zespołu projektowego :)

DT MIXED MEDIA WARRIORS


Mamy nadzieję, że będziecie zaglądać - nie zabraknie tutoriali, inspiracji, ciekawych wyzwań i energii! :) To możemy obiecać!

---
Hi all paper folks!
Today is the most important day for all of us! 

NEW DT MIXED MEDIA WARRIORS 

Here we are! :) 

From now we'll be creating a lots of mixed media projects - inspirations, photo/video tutorials, creative challenges!

Join us and stay tuned :) 

All short info about our designers below! 
Enjoy! Mam na imię Natalia, pseudonim Bluebell Chandlery. Zajmuję się scrapbookingiem i cardmakingiem od ponad 3 lat, natomiast od niedawna zaczęłam interesować się mixed media. Nie znoszę nudy, dlatego moje prace są różnorodne i ciągle zdobywam nowe doświadczenia. Bardzo się cieszę, że znalazłam się wśród tylu wspaniałych i utalentowanych projektantów. Dziękuję Tobie Goga za przyjęcie mnie do zespołu.

----
I'm Natalia, but you can also find me under the Bluebell Chandlery name. I've been into srapbooking and cardmaking for over three years. Very recently I also became interested in mixed media. I don't like boredom, so each project I do have a unique and different style and I enjoy gaining new experiences. I’m really happy to be here with you, among so many brilliant and talented designers. Thank you Goga for including me in this team.


My name is Djamila Khiter,or Djam.I'm 38. and am the happy mother of 8 children (4 girls and 4 boys) I live in north of France,next to Lille. 
I love crafting:sewing,embroidering,knitting,but since some years,I'm crazy about scrapbooking!
I have an eclectic style with some bias toward mixed media and romantic style. I love sharing and somtimes create some video process. I'm very honored to be a part of this new adventure.

---
Jestem Djamila lub Djam! Mam 38 lat i jestem szczęśliwą mamą 8 dzieci (4 córeczki i 4 synków). Żyję w północnej Francji, blisko Lille. 
Kocham tworzyć: szycie, wyszywanie, knitting, ale dopiero od kilku lat pokochałam i zwariowałam na punkcie scrapbookingu!
Mam raczej eklektyczny styl z dodatkiem romantyzmu i mixed mediów. Uwielbiam tworzyć i  dzielić się tym co robię, czasami coś nagram. Jestem dumna, że mogę być częścią tej przygody! 

Jestem Goga, mieszkam w Warszawie, uwielbiam scrapbooking od 2011 roku. Piszę, projektuję, maluję, rysuję, robię zdjęcia - mam dużo pasji! Współtworzę kilka projektów kreatywnych, stale się rozwijam i wymagam dużo od siebie. 

---
I'm Goga and living in Warsaw with my hubby Lucas. I love scrapbooking since 2011. I'd love to write inspirational stories blooming inside my head, making different projects (at most I love mixedmedia and art journaling) and I have a lots of hobbies: photoediting, photography, cars, painting, videorecording, writing, graphic! Ohhhh! So much ideas so little time.... that's me! :)Hello, my name is Inga, I'm 34 years old. I have three children, thanks to them I love scrapbooking. Yes, no matter how corny it sounds, but it is the desire to do for the kids beautiful album and as a result I'm in scrapbooking. I just got lost in the world of beauty. I like to work in different styles and learn new.I live in Transnistria Moldova.I'm so happy to be and work in such a talented team!

---
Cześć! Jestem Inga, mam 34 lata i trójkę dzieci, dzięki którym kocham scrapbooking. Nieważne jak to brzmi, ale pragnienie zrobienia dzieciom albumu sprawiło, że pokochałam ten rodzaj rękodzieła! Czuję się nieco zagubiona w świecie pełnym piękna i różnych rzeczy! Uwielbiam pracować z różnymi stylami i ciągle się uczyć! Żyję w miejscu znanym jako Transnistria Moldova i cieszę się, że mogę tworzyć i pracować z tak utalentowanym zespołem! 

Cześć. Nazywam się Marek i mam 35 lat. Mieszkam w Polsce nad morzem.
Tworzę 2 lata w różnych technikach, od mixed media i altered art po art journal. Kocham tworzyć zegary, pudełka, dekoracje, albumy i inne rzeczy.
To moje pierwsze DT i jestem bardzo szczęśliwy, że tu z wami jestem!

-----
Hi. My name is Marek and I have 35 years. I live in Poland at the sea.
I create 2 years in various techniques, from mixed media and altered art, to art journal. I Iove create clock's, boxes, decorations, albums and other things.
It's my first Design Team and I am very happy to be here with you all.


Hi!
My name is Michaela, I´m young woman living in Prague, Czech republic, with my boyfriend and our dog Lajka.
Scrapbooking and cardmaking have been my hobbies for the past 5 years and I love it! My nickname is MS Design. I love pink and purple colors on my projects and also flowers and butterflies. Last months, I´ve fall in love with my new art journal and love to making pages in it. I´ve also started collection of canvases to my scraproom. But still I love cardmaking

---
Cześć! Tu Michaela! Jestem młodą kobietą żyjącą w czeskiej Pradze z moim chłopakiem i psem, który wabi się Lajka. Scrapbooking i cardmaking to moje pasje od 5 lat i naprawdę je kocham! Mój nick to MS Design. Kocham różowy i fioletowy i są to najczęstsze kolory występujące w moich pracach. Oprócz tego mam słabość do kwiatów i motyli. W ostatnich miesiącach pokochałam art journaling i coraz częściej robię tego typu strony. Zbieram też blejtramy w swoim scraproomie! Najbardziej jednak kocham tworzyć kartki! 
Emotikon smile

Nazywam się Magdalena Małecka, w wirtualnym świecie znana także jako Nolanna. Prywatnie jestem mamą swojego synka. Od wielu lat pasjonuje mnie rękodzieło artystyczne jednak to za sprawą scrabookingu odkryłam swój styl. Media wciągnęły mnie na dobre i wykorzystuję je do tworzenia pudełek, kartek, Art journali i layoutów.
Niezwykle się cieszę,że dołączyłam do tak utalentowanych osób i będę miała okazję Was inspirować.


---
Hi! I'm Magda aka Nolanna! I'm a mother of sweet Staś! From many years I love creating different projects, but scrapbooking helped me to find my own style. I love mixed media, creating boxes, cards, art journaling and layouts. I'm so glad to be here with all talented ladies. 
Mam na imię Olga, pseudonim OBiels02. Tworzę odkąd pamiętam. Moim życiem zawładnęły trzy pasje: mixedmedia, scrapbooking i cardmaking
Poświęcam im każdą wolną chwilę. Lubię uczyć się nowych rzeczy i eksperymentować. Jestem bardzo szczęśliwa, że znalazłam się w tak świetnym zespole


---

I'm Olga, OBiels02. I love to create. At most I love mixedmedia, scrapbooking and cardmaking. My passion is  learning everyday something new. I love many experiments and I'm so happy to create this amazing place! I live in Ukraine, scrapbook for five years. I did mostly cards and mini albums. Recently I fell in love with mixmedia. I use watercolor paper and watercolors as well as pencils and markers. I'm so happy to be in this awesome design team and create together with wonderful and talented designers!
---
Mieszkam na Ukrainie i scrapuję od 5 lat. Najczęściej tworzę kartki i mini albumy. Ostatnio czuję, że mixed media jest mi coraz bliższe. Używam specjalnego papieru do akwareli, ołówków i markerów. Jestem szczęśliwa, mogąc być w tak niezwykłym teamie i tworzyć z wieloma utalentowanymi projektantkami! Hi, I am ShaliniPahwa/artforte from India-Delhi. I have been creative since my childhood. I wanted something more to satiate my creative and artistic appetite and I discovered the romance in PAPER… and my life changed…
On a piece of unspotted, figureless sheet of paper, I got a medium to express my art, my desires, my dreams, my festivities and my love for nature. But I have still a lot more to achieve.
Just a year back got discovered mixed media, and I’m enjoying a lot. Thank you Goga for giving me a chance to work with you and the talented team.

---
Hej! Jestem Shalini Pahwa znana jako artforte z Indii / Delhi! Jestem kreatywna od dzieciństwa. Zawsze chciałam robić coś kreatywnego i zakochałam się w papierze, który zmienił moje życie! To właśnie na nim eksponuję swoje emocje, moją sztukę, moje pragnienia, marzenia i całą moją miłość. Wciąż mam wiele do osiągnięcia, próbuję, uczę się i kocham to! Rok temu odkryłam mixed media i szczerze - kocham to! Dziękuję Goga za tą szansę! 

Jestem Ania,  występuję pod nickiem Srebrnolistka. Jestem mamą dwóch synów, prowadzę firmę, uwielbiam góry i samoloty. Kocham notesy i mixed media. Uwielbiam kreatywność, rozwijanie się, eksperymentowanie i przełamywanie barier. Cieszę się, że mogę być częścią tak fajnego projektu :)

---
I'm Ania aka Srebrnolistka. I'm a mum of two sweets sons! I have own company, I love mountains, aeroplanes, notebooks and travels. My biggest addiction is mixed media & scrapbooking :) I'm so happy to be in this project! 


Hello! My name is Tatiana Klimshina, I live in Russia. I am mum, wife, my profession is a doctor, but now I am at home taking care of  my baby girl.
Scrapbooking and cardmaking are my passion and a part of my life already for 5 years. I love making different kinds of projects such as layouts and cards.  Also I love creating altered items such as trays, albums etc. Here in my gallery you can see some of them. All my projects are full of color and paints, actually I love mixing hard mixed media. Paints are my passion! Here is a link to step by step tutorial, and a link to resent video tutorials. I like teaching. I think this is a great idea to make new mixed media based blog and get an international team, this is so exiting!
Thanks for this opportunity
Tatiana :)

-----
Hej! Jestem Tatiana Klimshina i żyję w Rosji - jestem mamą, żoną i lekarką, ale na co dzień opiekuję się córeczką. Scrapbooking i cardmaking to moje pasje i część mojego życia od 5 lat. Kocham różnego rodzaju projekty takie jak layouty czy kartki. Lubię też stworzyć coś nietypowego jak altered art czy albumy. Wszystkie moje projekty są pełne kolorów i farb, uwielbiam mixed media, a w szczególności używanie farb! 

Yasmina here, I'm a 40 years old mum of three children. I'm french and i live in Reunion Island (Indian Ocean). I discovered scrapbooking in 2009 and it is my favorite hobby! lol Since few months I make a lot of Mixed Media as layouts, cards and art journaling. I make also some video tutorials on YouTube but I'm not a professionnal!! Thanks a lot Goga for having me in your team.

--
Yasmina tutaj, cześć! Jestem 40 letnią mamą trójki dzieci! Pochodzę z Francji i żyję w Reunion Island (niedaleko Oceanu Indyjskiego). Odkryłam scrapbooking w 2009 roku i od tamtej pory jest to moje ulubione hobby! Od pięciu miesięcy tworzę layouty, głównie mixed mediowe, kartki i kocham art journaling. Czasami robię filmy i wrzucam je na Youtube, ale nie jestem profesjonalistką! Dzięki Goga za to, że mogę być w teamie!


6 komentarzy:

 1. Congrats ladies and gentleman !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. yey! congrats to all! I'm happy to be among you! x

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, great team! Congrats to you all and I look forward to your first challenge.

  OdpowiedzUsuń
 4. je cherchais un blog de Mixed Media;-) merci Djamila
  corinne

  OdpowiedzUsuń
 5. Congratulations, Djamila - your talent always shines through. And, congratulations to the new team and new adventure.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty